marilyn.mpelikan.com - Archiv webu marilyn.cz o Marilyn Manson

Profil skupiny Marilyn Manson na marilyn.cz

O skupiněSoučasní členové:
Ginger Fish
Madonna Wayne Gacy
Marilyn Manson
Tim Skold

Bývalý člen:
John Five

5, John
Z dětství tohoto multi-talentovaného a multi-tetovaného kytaristy se doteď nic neprovalilo. Na kytaru začal hrát v šesti letech. V současnosti vlastní okolo šedesáti nástrojů, přičemž nejvíc používá ibaňezku série GAX. Nedá se říct, že by byl v mládí ovlivněn nějakým konkrétním proudem, poslouchal Kiss, Jimmiho Hendrixe, The Beatles nebo Van Halen. Od roku 1989 dodnes se živí jako studiový muzikant. V letech 1995-96 spolu se svým přítelem, dlouholetým bubeníkem Ozzyho Osbourna, Randym Castillem, zakládá formaci Red Sqare Black. Skupina byla oslovena Zoo Records a distribuována BMG. Album produkované Bobem Marlettem šlo na dračku a skupina vyrazila na turné po státech. Na show v Detroitu si ho všimli lidi od kd lang. Ta si ho vybrala z více než dvou tisíc kytaristů pro svoje '96 world tour. Randy se potom rozhodl vrátit k Ozzymu a skupina zanikla. John se také živil jako autor hudby k filmům a seriálům, např.: Pobřežní hlídka, Flipper nebo Streetfighter 2. Svoje umělecké jméno i zvolil jednoduše proto, že je pátým mužem, kterého Manson najmul.
Five, John
♠NAHORU♠

 

Fish, Ginger
Ginger Fish se narodil ve Framinghamu, Massachusetts, než se přestěhoval do Las Vegas. Potom jeho rodiče koupili divadlo v Orlandu. Na bicí začal hrát ve druhém ročníku na nevadské Universitě, kterou vystudoval. Vystupoval v rodinném divadle, kde se hrály muzikály Firma, Chicago, No No Nanette nebo Jesus Christ Superstar apod. V Las Vegas hrál se spoustou již zapomenutých skupin, dále dva týdny s Paulem Ankou a Barry Manilowem. V polovině osmdesátých vyrazil na dvoutýdenní turné se skupinou Top-40. Jeho umělecké jméno pochází jednak od zpěvačky/herečky Ginger Rogers a od kanibalského vraha dětí Alberta Fishe. Jeho povolání je skutečně nebezpečné, protože již několikrát musel být hospitalizován, když Manson minul bicí a sejmul ho stojanem od mikrofonu.
Fish Ginger
♠NAHORU♠

 

Gacy, Madonna Wayne
S Mansonem se potkali v jednom klubu ve Fort Lauderdale (Florida). Stephen ve skupině nahradil klávesistu Zsa-Zsa Specka aniž by kdy předtím hrál na klávesy. Říká se, že víc času strávil šetřením peněz na klávesy, než samotným učením hry na ně. Mezi jeho oblíbené věci patří numerologie, kanibalismus a Asiatky. Obdivuje Jeffa Drehmera a Arthura Browna, čte Nietzcheho. Kromě kláves zvládá i různé syntézy, programování a saxofon. Jméno si zvolil podle popové hvězdy Madonny a masového vraha Johna Wayna Gacyho, jež proslul vraždou 33 chlapců. Je známý rovněž jako Pogo-klaun.
Gacy, Madonna Wayne
♠NAHORU♠

 

Manson, Marilyn
Frontman a zakládající člen kapely, vlastním jménem Brian Warner se narodil v dělnickém městě Canton, kde vystudoval střední školu (v americkém školském systému tzv. High School). Poté se spolu s rodiči přestěhoval do floridské metropole Tampa Bay, kde spolu s kytaristou Scottem Mitchellem založil kapelu, nyní známou jako Marilyn Manson. Zároveň se věnoval novinářské práci, psal hudební kritiky. Rád čte knihy velkých filosofů, má rád Nietzcheho, Darwina, Freuda, Crowleyho a LaVeye. Ovládá hru na bicí, kytaru, baskytaru, klávesy a na flétnu. Bojí se cigaret, talk show a sám sebe. Občas v televizi sleduje kreslený seriál Scooby Doo. Umělecké jméno zdědil z poloviny od herečky Marilyn Monroe a kultovního vraha Charlese Mansona.
Manson, Marilyn
♠NAHORU♠

 

Skold, Tim
Tim se narodil ve chladném Švédsku. K Mansonovi přichází z formace KMFDM, kde působil od roku 1997 (konkrétně debutoval na albu "Symbols"). Původně se měl pouze spolupodílet na produkci Mansonovi připravovavné desky "The Golden Age Of Grotesque", ale nakonec jím Manson nahradil famózního baskytaristu Twiggy Ramireze. Sköld je uznávaný producent, basskytarista, kytarista, programátor, skladatel, ale i vokalista a "re-mixer".
Skold, Tim
♠NAHORU♠
Web marilyn.cz byl zrušen k 12.1.2011 na nové adrese marilyn.mpelikan.com je plně funkční archiv.