marilyn.mpelikan.com - Archiv webu marilyn.cz o Marilyn Manson

Výtržky na marilyn.cz

Výtržky


Móda a umění Mansonovýma očima

Líbí se mi propojení módy s uměním. Patří k sobě, jsem rozhodnutý je opět spojit ve stylu Salvadora Dali a Elsy Schiaparelliové.

Jak jsem napsal The Beautiful People

Marilyn Manson o psaní legenárního songu:

Neustále jsem si zapisoval fráze, měl jsem v jednu dobu rozepsaných asi 15 bloků. Do každého jsem psal rozdílné věci. Dal jsem je na stejné místo a vzal z každého trochu a sestavil z toho píseň. Byl jsem na turné a pamatuju jak jsme to s Twiggym a s bubeníkem Gingerem nahrávali v jednom hotelu na čtyř-stopák. Ironicky to bylo někde na jihu. Pamatuju si jak jsem vyťukával beaty do země a můj bubeník je pak duplikoval na automatickém bubeníkovi. Měli jsme to hotový během jedno dne. Složili jsme to asi tak dva a půl roku před tím, než vyšla deska Antichrist Superstar. Když bych teď pustil ten záznam ze čtyř-stopáku, tak ta nahrávka bude znít identicky.

Z časopisu Kerrang!


Lisa Marie Presley je fanouškem Marilyn Manson

Lisa Marie se svěřila se svojí nákloností ke skupině v televizním interview pro VH1: Miluju jeho koncerty. Byla jsem na nich alespeň osmkát, v LA jsem ho dokonce viděla dvakrát během jedné noci. Je to nejzajímavější teatrální zpěvák, kterého jsem kdy v životě viděla.


Přiznání anonymního novináře

Kdysi jsem dělal v Hollywoodu rozhovor s Mansonem a zahlédl jsem, jak jeden z jeho lidí plní pro fotografy jeho »sklenici na Absinth« zelenou limonádou Gatorade. Zabiju tě, jestli to někdy někomu řekneš, řekl k tomu napůl v žertu Manson, když si uvědomil, že tuto zcénu pozoruji. Zřejmě nechtěl při PR akci plýtvat skutečným nápojem...

Dita Von Teese dostává výhružné dopisy

Už dlouhou dobu dostávám výhružné dopisy od jeho [Mansonových] fanoušků, prý nejsem dost dobrá pro jejich Boha. Od několika dívek jsem dostala téměř totožný dopis: Přichází ke mě ve snech, byli jsme určeni jeden pro druhého, lidé mi vyhrožují smrtí!


Marilyn o konci světa

Vzpomínám si na nejlepší sci-fi hlášku, kterou o mě někdo řekl. Teda pominu-li, že si mě jednou v kině spletli s Michaelem Jacksonem. Někdo řekl: Kdyby chtěli staří Egypťané a Nacisté vytvořit někoho, koho by vrátili v čase, aby zničil svět, byl by to Marilyn Manson.


Shirley Manson o duetu s Marilyn
Naše hlasy spolu znějí fantasticky, ve stylu Krásky a zvíře. Dodejme, že spolupráce Shirley Manson s Marilynem Mansonem nevyšla.

Manson o romantice
Jakmile si začneš oblíkat tepláky a čůrat před zraky toho, koho miluješ, nastane konec líbánek. Máme (Manson a Dita) zásadu - chováme se k sobě, jako by byl pořád první den našeho setkání. Tímhle způsobe naše romance přežívá.

Marilyn Manson o videoklipu (s)Aint
(Videoklip k [s]Aint) se stal přehnaně sebe-destruktivním, pomalu inhalujícím bolest, dokud se neprojevil jako vodopád krve z nosu, sebe-zmrzačení a trojcestný sex s muži... Vím, že to zní absurdně. Kdybych do toho hodil slona, nejspíš by to vypadalo zcela neuvěřitelně.

DITA VON TEESE O BRIANU WARNEROVI
Nikdo Mansonovi neříká Brian, kromě jeho rodičů. V mém životě žádný Brian není. Fanoušci na něj často pokřikují Briane, ale on na to nereaguje.

JERRY LEE LEWIS JE ROCK'N'ROLL
Jsou věci, který jsou a nejsou rock'n'roll. Jerry Lee Lewis sexující se svou třináctiletou sestřenkou je rock'n'roll. Michael Jackson onanující na jevišti není rock'n'roll. Je to věc úhlu pohledu. Rock'n'roll pro mě od věků představoval o hodně víc než muziku. Je to životní styl a postoj, složil poklonu rokenrolovým klasikům rozporuplný rocker s děsivou image Marilyn Manson.
Citace z portálu iDnes.cz - Autor článku iDNES, Marek Dvořáček

O VOLBÁCH V USA
Jestliže John Kerry udělá něco, co mě zaujme, budu ho volit. Jenže to by se musel třeba vyspat s chlapem nebo si vzít crack.

MANSON O POLITICE USA
Jsem známý trháním biblí a tím, že si utírám zadek americkou vlajkou. Tudíž si myslím, že pro Vás nebude překvapením zjištění, že příliš nesympatizuji s americkými politiky.

PORNOSTAR JENNA JAMESON O GENITÁLIÍCH
Marilyn Manson je neskutečně obdařený.

JSI DOST STARÝ?
Zhruba v polovině newyorského koncertu Marilyn Manson v PNC Bank Arts Center si Marilyn všiml, že v první řadě stojí zhruba dvanáctiletý chlapec. Manson řekl něco jako: "Vypadáš příliš mladě, než abys byl v první řadě. Jsi aspoň tak starý, aby ti rostly chlupy v rozkroku?" Kluk nevěděl co má říct. "Ukaž mi ohanbí (výborný slovo, pozn. R), chci vidět jestli ti už rostou chlupy." Dítě bylo jak omráčené. "Zaplatil si, abys viděl posranou show, a abys seděl v posraný první řadě a svléknul si svoje posraný kalhoty a ukázal svoje posraný ohanbí." Potom se Manson začal hrnout k dítěti, jehož otec ("dvakrát větší" než zpěvák) ho čapnul za rameno a pokoušel ho odtáhnout do zákulisí. Vzápětí oba muži vypadli ze scény...

CULKIN UČIL KOUŘIT ANTIKRISTA
Maculay Culkin musel učit Marilyn Mansona kouřit pro roli transvestity Christiny ve filmu "Party Monster", který je o zabijákovi Mechaelu Aligovi. "Natáčli jsme v Brooklynu a Mac musel jít s Marilyn do místní vinárny koupit cigarety Virginia Slims a ukázat mu jak se kouří," sdělil spolurežisér Fenton Bailey. "Byla to zajímavá výměna rolí – dítě ze sám doma kazilo Antikrista".

JAKÉŽE JSOU VZTAHY MEZI MARILYN MANSON A KORN?
V interview s Jonathanem Davisem, frontmanem kOrn, byla zmíněna kapely Marilyn Manson:

CdNOW: Marilyn Manson nedávno při spolčném vystoupení ve Family Values říkal, že vaše léčení proběhlo špatně. Slyšeli jste o tom něco?

Jonathan: OK, řekni mi co ten malej parchant řekl!

CdNOW: Řekl, že jeho kapela sere na to Vaše ukájení za scénou, a že vás nakrmí drogama, až budete zkoušet bejt čistý. Je to pravda?

Jonathan: Ne. Chtěl po mě, abych s nim šel dozadu. Říkal něco jako: "Chlape, šňupnem popílek," jenže tenhle chlápek už má zasranej návyk. Jasně, že chtěl, abych s nim šel dozadu, protože není moc zábavný fetovat sám. A to léčení nešlo touhle cestou, tyhle kluci nám líbaj zadky pokažký, když je vidíme, ale jejim zadkům to nandáme jinym způsobem.

CdNOW: Vycházíš s ním?

Jonathan: Jó, jsem nasranej na každýho z kapely. Nejvíc mě Manson nasral, když nazval mýho syna parchantem. Když to v Alternative Pressu prohlásil, opravdu se mě to dotklo. Ale co, je to jenom buzna. Neni to velká věc. Říká sračky, aby říkal sračky. Pořád jsem příznivcem kapely. Miluju všechno, co udělali.

MARC ALMOND ZE SOFT CELL O MANSONOVĚ COVERVERZI TAINTED LOVE
Abych byl upřímný, neslyšel jsem ji. Neposlouchám rádio a na MTV se taky nedívám, ale velmi mi to lichotí. Marilyn Manson mám rád a samozřejmně, v momentě, když lidé poslouchají jejich verzi, do myslí se jim vrýváme my.

ZPĚVÁK DISTURBED DAVID DRAIMAN O SMRTI SVÉHO DĚDA
V tu dobu jsem byl na Ozzfestu, když zazvonil telefon a dozvěděl jsem se, že můj děda je na smrtelný posteli, a že má před sebou jeden až dva dny života. Byl v Izraeli, takže jsem s ním nemohl být. Byl jsem v zákulisí, a když jsem vycházel z místnosti uviděl mě Marilyn Manson a zeptal se mě jestli jsem v pořádku. Vysvětlil jsem mu, co se stalo, a tehdy jsem poprvé uviděl v jeho tváři výraz skutečné lítosti.

SCOTT STAPP O MANSONOVI
V rozhovoru pro americkou TV stanici Fox Special, konkrétně s Billem O‘Reillym, překvapil Scott Stapp z Creed tímto „stanoviskem“:
O'REILLY: Manson je tak trochu veselej a živej chlapík.
STAPP: Už jsem s nim mluvil.
O'REILLY: Takže je.
STAPP: A je to taky velmi inteligentní osoba.

JOEY JORIDSON O MARILYN
Manson? To je skvělej chlap, velmi zdvořilej, inteligentní, musíte si před ním dávat pozor na to co řikáte. Obvykle chodíme do strip barů, něco spolu vždycky vypijem, v týhle kapele ale neexistuje žádný zakázaný užívání drog.

TWIGGY NEDRAMATIZUJE ZAŘAZENÍ MARILYN MANSON
Nó, nejspíš se nacházíme někde mezi Village People a Slayer...

MANSON O IDOLECH
Hudba je jednou z posledních věcí, která ještě něco znamená. Nemyslím si, že se děti starají o to kdo je zrovna prezidentem. Podle mě lidi jako Adolf Hitler nebo Charles Manson by v současnosti raději byli rockovými hvězdami.

MANSON O VÝZNAMU FUCK OFF
Jsem rád za to, že mám dva prostředníčky. Jenom si občas přeju mít jich víc.

TWIGGYHO POHLED NA IDENTIITU ČLOVĚKA
Podle mě si můžeme měnit identitu jak na běžícím pásu, a nemusíme zrovna někoho napodobovat. Podvádíš sám sebe, když chceš být jenom něčím určitým, když můžeš být úplně vším. Identita je mnohem větší než nějaká určitá věc, ale někdy tomu taky říkají schizofrenie...

MANSON O POSLÁNÍ UMĚNÍ
Umění musí být zlé, protože umělec, za kterého já se považuji, musí neustále zpochybňovat všechno, co lidé považují za ideální. Takové je poslání umění v celé jeho historii. Je důležité vyčnívat jako někdo, kdo přispívá k nabourávání zidealizovaného obrazu světa.

MANSON O UMĚNÍ A CÍRKVI
Existuje takové staré přísloví: ‚Ďábel je nejlepším přítelem církví‘. Kdyby všude okolo nečíhal Satan, církve by byli bez práce. To samé platí pro konzervativce a křesťany, nebo kým jenom můžou být. Potřebují umění, protože umění je zlo. Umění bojuje s vírou. Protože jsem mluvčím vokalistů pro tyto aktivity, jsem pro ně ďábel.

MANSON O BIBLI
Jsem nadšeným příznivcem Bible a znám ji lépe než většina Křesťanů. Nemám problém s textem Bible ani s učením o Kristovi. Problémem pro mě je vykořisťování slabomyslných lidí a manipulování s jejich životy pomocí viny a následné odvrácení zraku a svádění odpovědnosti na někoho jako jsem já.

MANSON O SVÉM PSEUDONYMU
Nic není jen bílé nebo černé. Skombinoval jsem slovo ´Marilyn´ představující bílou, pozitivní aspekt, světlo se slovem ´Manson´, které je černé, negativní aspekt. Světlo a temno, život a smrt jednoznačně dvě neoddělitelné součásti života. Bez temnoty byste neznali světlo a bez zla byste nevěděli, co je dobré.

POGO O UPÍRECH
„Nenávidím upíry – víte lidi, co si myslí, že jsou upíři. Moje teorie zní: Nechte mě přiblížit a nechte mě střelit vás do hrudníku. Ne počkat, to je blízko srdce, nechte mě střelit vás do hlavy běžnou kulkou, žádné stříbro, nebo něco – normální kulkou.
A jestli i potom budete žít, uvěřím, že jste upír. Lidi pak říkají >>No já nejsem tenhle druh upíra…<<. Co tím myslí? Oni můžou umřít? Nemůžou se převtělit v netopýra, nemůžou ovládat počasí, tak doprdele co je na tom bejt upírem, když nemají žádné zvláštní schopnosti? Jste obyčejný lidi, jděte do hajzlu!
Takže těmhle kecům fakt nevěřím. Když k vám někdo přijde a rozstřílí vám ksycht na sračku a vy přežijete, woo, budu ohromenej. Wow upír.
Jinak je to jenom spousta keců, protože nemáte žádný zvláštní schopnosti. Jenom pijete krev. Klidně můžu chlastat chcanky – a co. Nikoho to nesere.

Web marilyn.cz byl zrušen k 12.1.2011 na nové adrese marilyn.mpelikan.com je plně funkční archiv.